Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü, Odessa Ulusal Politeknik Enstitüsü (ONPU)  ile birlikte 13 – 21 Temmuz 2018 tarihleri arasında Odessa’da uluslararası yaz okulu düzenlenecektir. Yaz okulunda konusunda uzman akademisyenler tarafından dersler verilecek ve Zaporizhzhya Nükleer Güç Santrali ve Eğitim Merkezi ziyaret edilecektir (Odessa Zaporizhzhya’dan 480 km uzakta olduğu için 2 günlük bir bilimsel gezi  planlanmıştır). Dersler İngilizce olacaktır. Kontenjan 45 kişi ile sınırlıdır. Başvurular Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü web sitesindeki başvuru formu doldurularak yapılacaktır. Başvuru, ilgili tüm kamu ve özel kurum çalışanlarına, üniversite personeline, lisans ve lisans üstü öğrencilerine açıktır.

Kayıt ücreti: 500 $ (Bu fiyata yemek, konaklama, ikramlar,  geziler,  Odessa – Zaporizhzhya turu dahil, Türkiye – Odessa ulaşımı hariçtir.)*

Son başvuru tarihi: 1 Temmuz 2018

Başvuru formunu doldurduktan sonra belgelerinizi dijital ortamda nbe@ankara.edu.tr adresine gönderebilirsiniz. Kontenjan durumuna göre kayıt ücreti ile ilgili iletişime geçilecektir. Ukrayna’ya girişte pasaport yerine yeni kimlik kartı yeterlidir.

*  Odessa Havalimanı – Yaz okulu merkezi Nükleer Bilimler Enstitüsü tarafından organize edilecektir.